LÕIMELEER on suvelaager nii välis-Eesti kui ka kodu-Eesti lastele, noortele ja peredele. Siin, Viljandimaal Tääksis saame üleilma kokku ja sõbraks, õpime käsitöökunsti ja rahvapärast pilli-laulu-tantsu-mängu, sõidame hobuse ja haabjaga ning teeme palju muud lahedat-toredat. Kõike teeme eesti keeles ja eesti moodi.

Registreerimine avatud – laagrisuvi toimub!

 

Kuni 24. juuli sooduskampaania LAEVAGA LÕIMELEERI – Helsingi-Tallinn-Helsingi laevapiletid kõigile Lõimeleeri pileti ostjatele TASUTA
 
Kui laps on üle 10 aasta vana, siis ta võib osaleda üksi või õe-vennaga või sõbraga. Meie kasvatajad on kõik professionaalid ja koolitatud.
 
Kiirusta! Kampaania kehtib 4. kuni 24. juuli 2020 või kuni pileteid jätkub.
 
Kuidas toimida:
1.   Osta kuni 10. juuli Helsingi-Tallinn-Helsingi laevapilet(id). Soovitame VikingLine’i sooduskampaaniat  - selle kampaania hindade järgi saad laevapileti(te) hinna võrra Lõimeleeri pileti sooduskoodi.
 
2.   Saada kuni 24. juuli oma Helsingi-Tallinn-Helsingi laevapilet(id) e-postiaadressil mtu.loimeleer@gmail.com ja saad Lõimeleeri sooduskoodi.
 
3.   Osta sooduskoodiga Lõimeleeri pilet(id)! 
 
4.   Paki kott ja sõida laevaga Eestisse Lõimeleeri puhkama 

 

Alates 1. juunist on Eesti piirid avatud Euroopa riikidest saabuvatele inimestele, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist. v.a veel ainult mõned üksikud riigid – jälgi teavet Euroopast saabujatele. Võimalik ka laagris osalemise edasi lükkamine 2021. a. suveks – NB: teavitus vajalik 15. juuniks.

 

Alates 12. juunist avas Valitsus Eesti laagrisuve. Järgime kõiki uusi ja varasemaid tervisenõudeid – oleme laste ja perede saabumiseks valmis. Anname endast parima, et ka 2020. a laagrisuvi pakuks võimaluse leida uusi sõpru kas kodu-Eestist või välismaalt, veeta aega kaunis Viljandimaa looduses, omandada uusi oskusi ja teadmisi pärimuskultuuri vallast ning kogeda korralikku laagrimöllu!

JUUNI ON UUE HAABJA SÜNNIKUU!

Juunis sai meil valmis uus haabjas ehk ühepuulootsik. Haabjategu on põliseid oskusi nõudev ühe või mitme meistri töö, mis kestab palju kuid. Lõimeleeris valminud haabja autor on MTÜ Lõimeleer eestvedaja Priit-Kalev Parts. Haabjas esindab ürgset eesti ja soome-ugri kultuuripärandit, mis väljendub nii haabja põlises ehitusviisis kui ka erinevates kasutusalades. Haabja leviala on olnud Eestis varem suurem – igal haabjamehel püsis see oma jõekäärus või järvesopis. Nüüd on haabjakultuuri leida ka Tääksi järvel ja kõigil Lõimeleeris osalejatel on võimalus seda kogeda! NB! Uue haabja sündimise kuul on kõik suvelaagri tavahinnaga piletid alates 10% soodsamad, st sooduspiletid nii lastele (349 €) kui peredele (125 €) kehtivad Lõimeleeris kuni 30. juunini.

--------

Teretulnud on kõik annetused – suured ja väikesed! Palun kirjuta: priit.kalev.parts@gmail.com – sinu annetus läheb uuteks pärimuskultuuriga seotud Lõimeleeri projektideks!

 

Lõimeleeri ühe 6päevase laagrivahetuse osalustasu – sisaldab kogu toitlustust ja majutust ning kogu programmi, sh vajadusel tõlge inglise keelde:
•    alates 5. jaanuarist 2020: 349 €,
•    alates 1. aprillist 2020: 390 €.
Lõimeleeris osalemise soovitavaks vanuseks on 10-16 eluaastat.

Samast pere lastele hinnasoodustus 30%! Küsi sooduskoodi mtu.loimeleer@protonmail.com!


--------

PERELÕIMELEER:

Löö LÕIMELEERIS kaasa oma perega: abikaasa, vanavanemate, alla 10-aastaste lastega! Hea võimalus ka mitte-eestikeelsetel lapsevanematele ja Lõimeleeri vilistlastele! Vajadusel tõlge eesti keelde!

  1. Perelõimeleer 2020, I vahetus (12.‒18.07.2020)

  2. Perelõimeleer 2020, II vahetus (19.‒25. juuli 2020)

  3. Perelõimeleer 2020, III vahetus (26. juuli ‒ 1. august 2020)

Perelõimeleeri osalustasu:

  • alates 5. jaanuarist 2020: 125 EUR

  • alates 1. aprillist 2020: 145 EUR

Kolmandast Perelõimeleeri piletist alates 10 % soodsam!

--------

Täpne ajakava siin (liigu vahetuse alguskuupäevani).

 

Laager toimub Viljandimaal Tääksi koolis (täpset asukohta vaata siit).

--------

Osaleja tulemata jäämisel on meil võimalik osalustasu tagastada järgmiselt:

  • teatamisel kuni 1. juunini 2020: 80% osalustasust

  • teatades peale 1. juunit 2020: 50% osalustasust

  • pärast 15. juunit 2020 mitteosalemisest teatamisel me osalustasu tagasi maksta kahjuks ei saa.