top of page

Come meet an Estonian in the wild!

  • Sa oled spetsialist või ettevõtja, kes on oma elu Eestiga sidunud?

  • Soovid, et su lastel oleks eakaaslastest eesti sõpru?

  • Soovid, et su lapsed õpiksid eesti keelt teiste lastega mängides?

  • Sa ise ja su pere soovivad harjutada eesti keelt ja tundma õppida eesti kultuuri ja inimesi mõnusalt pingevabas suvises õhkkonnas?

Kui nii, siis on MTÜ Lõimeleer suvelaagrid just sinu jaoks. Viljandimaal Tääksi külas  saavad üle ilma sõbraks noored ja nende pered, õpivad eesti käsitööd ja rahvapärast pilli-laulu-tantsu-mängu, käivad suitsusaunas, sõidavad hobuvankri ja ühepuulootsikuga, mängivad veesõda ja käivad öösel tonte otsimas. 

 

MTÜ Lõimeleer koostöös Tartu Ülikooliga korraldab keele- ja kultuurikümbluslaagreid 2016. aastast saadik. Laagrid aitavad noortel ja nende peredel õppida tundma eesti kultuuri ning arendada eesti keele oskust vahvate suviste tegevuste ja suhtluse kaudu. Koolitunni stiilis keele õppimist ei toimu. Töökeel on küll eesti keel, kuid vajadusel oleme tegevusi selgitanud üle ka inglise keeles ja nii oleme alati hästi hakkama saanud. Viie tegevusaasta jooksul on meie laagrites osalenud lapsi USAst, Kanadast, Rootsist, Kasahstanist, Soomest, Iirimaalt, Suurbritanniast, Uus Meremaalt, Šveitsist, Itaaliast, Saksamaalt, Norrast ja loomulikult ka Eestist. 

 

Laagriliste soovituslik vanus on 10-18. Perelõimeleeri raames pakume võimalust kampa lüüa ka lapsevanematel päris omaette või näiteks koos oma alla 10-aastaste lastega, võttes osa samal ajal toimuva teismeliste laagri melust, et samuti harjutada eesti keelt ja koguda kogemusi ja julgust edasiseks iseseisvaks laagris osalemiseks. 

bottom of page