top of page

Lõimeleer kutsub PULMA!
Pressiteade
MTÜ Lõimeleer
14.02.2022

Sellesuvisesse laagrisse registreerimine on avatud. Ootame kõiki vanu ja uusi Lõimeleeri sõpru eesti keele ja kultuurikümblusele lustlikus laagrivormis!

Sel suvel toimub Lõimeleeris PÄRIS PÄRIMUSPULM! Kogu laager on üks suur pulmatrall kosjadest pulmareisini. Läbi tehakse kõik, mis ühe korraliku pulma juurde kuulub juurde kuulub ‒ ehalkäimine, veimevaka ja pulmatoitude valmistamine, tembutamine, tants ja murumängud.

Lõimeleer on suvelaager, mis lõimib väliseesti noori ja peresid, tagasipöördujaid ning Eestiga seotud mitmekultuurilisi inimesi Eestiga. Laagris saab suhelda eakaaslastega, õppida rahvapärast pilli-laulu-tantsu-mängu, käia suitsusaunas, sõita hobuse ja paadiga, mängida veesõda ja palju muud.  Koolitunni stiilis õppimist ei toimu. Töökeel on küll eesti keel, kuid vajadusel oleme tegevusi selgitanud üle ka inglise keeles ja nii oleme alati hästi hakkama saanud. Kuue tegevusaasta jooksul on meie laagrites osalenud lapsi USAst, Kanadast, Austraaliast, Rootsist, Kasahstanist, Soomest, Iirimaalt, Lätist, Suurbritanniast, Uus-Meremaalt, Šveitsist, Itaaliast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Belgiast, Luksemburgist, Norrast ja loomulikult ka Eestist. Väga paljud lapsed tulevad aasta-aastalt uuesti, et kohtuda vanade tuttavate laste ja kasvatajatega.

Tihtipeale sooviksid laagrimelust osa võtta ja eesti keelt harjutada ka lapsevanemad, samuti väiksemad lapsed, kellele ööd võõras kohas võivad tunduda liiga hirmutavad. Selliseks puhuks on Perelõimeleer, kus päeval lapsed seiklevad teiste laagrinoortega, õhtul poevad emme-issi kaissu puhkama.

2022. aastal toimub laager kahes kuuepäevases vahetuses: 17.-23 juuli ja 24.-30. juuli.

 

Rohkem infot ja registreerimine: https://www.loimeleer.com/registreeri või mtu.loimeleer@gmail.com. NB! Veebruari jooksul soodushinnad!

 

NB! NB! Oluline lisainfo seoses COVID-19 olukorraga!  Kui keegi ei saa tulenevalt COVID-19 reisipiirangutest laagris osaleda, siis teatades sellest meile enne 15. juunit 2022, garanteerime kasutamata jäänud laagripileti ülekandmise 2023. aasta suvelaagrisse.

Anchor 1
bottom of page