top of page

Lõimeleer kutsub laagrisse: Jõulud suvel – jah, see on võimalik!
Pressiteade

MTÜ Lõimeleer

10.03.2024

Ootame kõiki vanu ja uusi Lõimeleeri sõpru taas eesti keele- ja kultuurikümblusele lustlikus laagrivormis! Registreerimine on tänasest avatud.


2024.a. laagriaasta teema on jõulud eesti rahvakalendris, kus kümne päeva jooksul, 17.-26. juulil, tutvume jõulude kombestikuga, mis algab luutsipäevast ja kestab kuni kolmekuningapäevani. Vanade eestlaste jõuluaja peategelane ei olnud mitte punases mantlis jõuluvana, vaid hoopis tagasihoidlikumas rõivas jõulusokk, karu või hani. Laulame-mängime, jagame jõuluteemalisi teadmisi, oskusi ning laseme laagrilistel endil erinevates töötubades kõike ise järele proovida. Teeme ise jõulusoku ning tutvume Skandinaaviast Eestisse tulnud jõulusantimise traditsiooniga. 


Lõimeleer on suvelaager, mis lõimib väliseesti noori ja peresid, tagasipöördujaid ning Eestiga seotud mitmekultuurilisi inimesi Eestiga. Laagris saab suhelda eakaaslastega, õppida rahvapärast laulu-tantsu-mängu, metsas mustikal käia, end suitsusaunas puhtaks küürida, sõita hobusega ja palju muud.  Koolitunni stiilis õppimist ei toimu. Töökeel on küll eesti keel, kuid vajadusel oleme tegevusi selgitanud üle ka inglise keeles ja nii oleme alati hästi hakkama saanud. Kaheksa tegevusaasta jooksul on meie laagrites osalenud lapsi USAst, Kanadast, Austraaliast, Rootsist, Norrast, Kasahstanist, Soomest, Iirimaalt, Lätist, Suurbritanniast, Uus-Meremaalt, Šveitsist, Itaaliast, Saksamaalt, Hispaaniast, Prantsusmaalt, Belgiast, Luksemburgist, Norrast ja loomulikult ka Eestist. Väga paljud lapsed tulevad aasta-aastalt uuesti, et kohtuda vanade tuttavate laste ja kasvatajatega. Sel ootame laagrisse ka veidi vanemeiad noori ehk siis soovituslik vanusegrupp on 10-18 aastat.


Tihtipeale sooviksid laagrimelust osa võtta ja eesti keelt harjutada ka lapsevanemad, samuti väiksemad lapsed, kellele ööd võõras kohas võivad tunduda liiga hirmutavad. Selliseks puhuks on Perelõimeleer, kus päeval lapsed seiklevad teiste laagrinoortega, õhtul poevad emme-issi kaissu tudule.


Laager toimub kümnepäevasena: 17.-26 juulil (esialgselt ajakava näed, kui klikid laagri alguse kuupäevale: https://calendar.google.com/calendar/u/0/embed?src=mtu.loimeleer@gmail.com&ctz=Europe/Tallinn
Vahetusi on seekord vaid üks, nii et kes tahab kindlalt laagrisse pääseda, peaks varakult registreeruma.
Rohkem infot hindade kohta ja registreerimine: https://www.loimeleer.com/registreeri või mtu.loimeleer@gmail.com


NB! Aprilli lõpuni soodushinnad!
 

Anchor 1
bottom of page