MTÜ Lõimeleer kutsub suvisele vastlapäevale!
Pressiteade
MTÜ Lõimeleer
26.04.2021


Sel aastal TÄHISTAME laagris SUVIST VASTLAPÄEVA - ilm ei toeta enam piisavalt Eesti
talve, aga rahvuslikke traditsioone tuleb hoida kliimamuutustest hoolimata! Suvine vastlapäev
sisaldab kõiki peamisi pärle, mis ühe korraliku vastlapäeva juurde kuuluvad ‒ liulaskmine,
hernesupp, vastlakuklid ja vurrid. Suvine vastlapäev on nii geniaalselt jabur, et ajab naerma. Kui aga ikka veel piisavalt lõbus ei ole, siis selleks puhuks on meil sel aastal varuks ka NAERU
TÖÖTUBA.

 

Lõimeleer on suvelaager, mis ühendab väliseesti noori ja peresid ning Eestiga seotud
mitmekultuurilisi inimesi Eestiga. Laagris saab suhelda eakaaslastega, õppida rahvapärast pilli-laulu-tantsu-mängu, käia suitsusaunas, sõita hobuse ja paadiga, mängida veesõda käia öösel tonte otsimas ja palju muud.  Koolitunni stiilis õppimist ei toimu. Töökeel on küll eesti keel, kuid vajadusel oleme tegevusi selgitanud üle ka inglise keeles ja nii oleme alati hästi hakkama saanud.
Viie tegevusaasta jooksul on meie laagrites osalenud lapsi USAst, Kanadast, Rootsist,
Kasahstanist, Soomest, Iirimaalt, Suurbritanniast, Uus Meremaalt, Šveitsist, Itaaliast, Saksamaalt, Norrast ja loomulikult ka Eestist. Väga paljud lapsed tulevad aasta-aastalt uuesti, et kohtuda vanade tuttavate laste ja kasvatajatega.

 

Tihtipeale sooviksid laagrimelust osa võtta ja eesti keelt harjutada ka lapsevanemad, samuti
väiksemad lapsed, kellele ööd võõras kohas võivad tunduda liiga hirmutavad. Selliseks puhuks on Perelõimeleer, kus päeval lapsed seiklevad teiste laagrinoortega, õhtul poevad emme-issi kaissu puhkama.

 

2021. aastal toimub laager kolmes kuuepäevases vahetuses: 11.‒17. juuli, 18.‒25. juuli ja  26.
juuli‒31. juuli. Rohkem infot ja registreerimine: https://www.loimeleer.com/registreeri või
mtu.loimeleer@gmail.com.

 
NB! Kiirustage registreerima, sest 1. maist hinnad tõusevad!
NB! NB! Oluline lisainfo seoses COVID-19 olukorraga!  Kui keegi ei saa tulenevalt COVID-
19 piirangutest laagris osaleda, siis teatades sellest meile enne 15. juunit 2021, garanteerime
kasutamata jäänud laagripileti ülekandmise 2022. aasta suvelaagrisse.

 

--------------


MTÜ Lõimeleer kutsub eesti keele- ja kultuurikümbluslaagrisse!

Pressiteade
MTÜ Lõimeleer
08.02.2021

 

Lõimeleer on suvelaager, mis ühendab nii väliseesti noori ja nende peresid kui ka Eestiga seotud mitmekultuurilisi peresid Eestiga. Laagris saab suhelda eakaaslastega Eestist, õppida rahvapärast pilli-laulu-tantsu-mängu, käia suitsusaunas, sõita hobuse ja paadiga, mängida veesõda, käia öösel tonte otsimas ja palju muud. 2020. aastal näiteks korraldasime eesti traditsioonis laagripulma. 2021. aastal plaanime naeru töötoas tutvuda sellega, kuidas eestlased ja kuidas teised rahvad naeravad. 

 

Korraldame keele- ja kultuurikümbluslaagreid koostöös Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga 2016. aastast saadik. Laagrikasvatajateks on Kultuuriakadeemia jt Eesti kõrgkoolide noorsootöö erialade üliõpilased ja vilistlased ning teised oma ala spetsialistid, kes rahvuslike toitude, oskuste, tantsude ja mängude tutvustamise kõrval vestavad lastele jutte ning meisterdavad nendega. 

 

Lõimeleer aitab noortel õppida tundma eesti kultuuri ning arendada eesti keele oskust vahvate suviste tegevuste ja suhtluse kaudu. Koolitunni stiilis keele õppimist ei toimu. Töökeel on küll eesti keel, kuid vajadusel oleme tegevusi selgitanud üle ka inglise keeles ja nii oleme alati hästi hakkama saanud. Viie tegevusaasta jooksul on meie laagrites osalenud lapsi USAst, Kanadast, Rootsist, Kasahstanist, Soomest, Iirimaalt, Suurbritanniast, Uus Meremaalt, Šveitsist, Itaaliast, Saksamaalt, Norrast ja loomulikult ka Eestist. Väga paljud lapsed tulevad aasta-aastalt uuesti, et kohtuda vanade tuttavate laste ja kasvatajatega.

 

Laagriliste soovituslik vanus on 10-16. Perelõimeleeri raames pakume võimalust kampa lüüa ka lapsevanematel päris omaette või näiteks koos oma alla 10-aastaste lastega, võttes osa samal ajal toimuva teismeliste laagri melust, et samuti harjutada eesti keelt ja koguda kogemusi ja julgust edasiseks iseseisvaks laagris osalemiseks.

 

2021. aastal toimub laager kolmes kuuepäevases vahetuses: 11.‒17. juuli, 18.‒24. juuli ja  25. ‒31. juuli.

 

Rohkem infot ja registreerimine: https://loimeleer.com/  või mtu.loimeleer@gmail.com

 

NB! Enne 1. märtsi registreerudes kehtivad eriti soodsad varase ärkaja hinnad!

 

NB! NB! Oluline lisainfo seoses COVID-19 olukorraga!  Kui keegi ei saa tulenevalt COVID-19 piirangutest laagris osaleda, siis teatades sellest meile enne 15. juunit 2021, võimaldame kasutamata jäänud laagripileti ülekandmise 2022. aasta suvelaagrisse.